Psychologia transportu
Celem studiów jest umożliwienie psychologom poszerzenie działalności zawodowej o uprawnienia do przeprowadzania badań psychologicznych kierowców. Samodzielne wykonywanie tego rodzaju badań, podejmowanie decyzji od których zależy z jednej strony byt materialny kierowców, z drugiej zaś bezpieczeństwo – ich własne, pasażerów i innych użytkowników dróg – jest zajęciem niezwykle odpowiedzialnym. Chcemy podzielić się tą odpowiedzialnością, dostarczając wiedzy i umiejętności, umożliwiających ocenę psychologicznej zdolności do prowadzenia pojazdów. Program studiów jest na bieżąco dostosowywany do aktualnych przepisów prawnych.
Studia z gwarancją
Inicjatywą Psychologii Transportu na Wydziale Psychologii UW jest GWARANCJA. Gwarantujemy, że każdy z naszych absolwentów zdobędzie tu wiedzę niezbędną do samodzielnej pracy w charakterze Psychologa Transportu. Jeśli odczuje potrzebę uzupełnienia wiedzy po studiach oferujemy:
- bezpłatny udział w wykładach i w konwersatorium prawnym, realizowanych na kolejnych edycjach oraz dostęp do zaktualizowanych materiałów
- bezpłatne konsultacje telefoniczne i osobiste wszelkich problemów związanych z diagnostyką psychologiczną
- wsparcie w razie trudności formalnych i urzędowych
- zjazdy doszkalające i warsztaty
Co nas wyróżnia?
- Program zajęć i kadra; oferujemy szereg przedmiotów nieobecnych w programach konkurencyjnych studiów oraz program zajęć praktycznych elastycznie dostosowany do potrzeb słuchaczy. Gwarantujemy, że nasza kadra składa się z wykładowców (naukowców i praktyków) na najwyższym w kraju poziomie. Jesteśmy dla Słuchaczy nie tylko nazwiskami w indeksie i twarzami przy tablicy – w razie problemów służymy konsultacjami w czasie studiów i po ich zakończeniu.
- Indywidualne podejście do każdego słuchacza, które zaczyna się od rozmowy wstępnej, a w trakcie studiów jest rozwijane dzięki pracy w małych grupach. Znamy i lubimy naszych Słuchaczy, i pozostajemy w kontakcie często wiele lat po zakończeniu Studiów.
- Dostosowanie treści nie tylko do istniejących, ale również projektowanych w najbliższej przyszłości przepisów prawnych.
- Gwarancja uzyskania wiedzy niezbędnej do samodzielnej pracy.
O studiach w skrócie
- zapraszamy tylko osoby posiadające tytuł magistra psychologii
- 2 edycje studiów rocznie: zimowa (październik – czerwiec) oraz letnia (marzec – styczeń)
- 2 semestry
- 154 godziny dydaktyczne
- zjazdy średnio co 2 tygodnie
- zajęcia w soboty i niedziele
- absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych na UW
Rada Programowa
- prof. dr hab. Bogdan Zawadzki
- dr hab. Joanna Czarnota-Bojarska
- dr Dorota Rutkowska – p.o. kierownika studiów
- dr Małgorzata Toeplitz-Winiewska
Komunikat: Na rok akademicki 2022/2023 nie prowadzimy rekrutacji dla kierunku „Psychologia transportu”!
Na studia przyjmowane są wyłącznie osoby posiadające dyplom magistra psychologii.
Chcemy, aby każdy kto podejmie nasze Studia, odnalazł się w zawodzie psychologa transportu. Dlatego przed podjęciem studiów rozmawiamy z każdym Kandydatem o jego doświadczeniu i planach. Dzięki temu studia grupują osoby nieprzypadkowe, zmotywowane i odpowiedzialne. Jeśli potrzeba, doradzamy i pomagamy w odbyciu praktyk które pomogą stać się kompetentnym psychologiem-diagnostą.
Przejdź do INTERNETOWEJ REJESTRACJI KANDYDATÓW |
Program został dostosowany do nowych przepisów prawnych.
Wykłady teoretyczne (88 godz.) mają na celu prezentację aktualnego stanu wiedzy z dziedzin powiązanych bezpośrednio ze sprawnością działania kierowcy oraz z oceną zaburzeń. Część wykładów dotyczy także szerszego kontekstu pracy psychologa transportu.
Ćwiczenia (66 godz.) umożliwiają zdobycie i pogłębienie praktycznych umiejętności diagnozy psychologicznej oraz oddziaływania psychoprofilaktycznego.
Zastrzegamy sobie możliwość zmiany terminu zajęć z powodu nieprzewidzianych okoliczności (np. nagłej choroby wykładowcy).
Rok akademicki 2021/2022 (T28)
Semestr I
20-21.11.2021 r.
27-28.11.2021 r.
11-12.12.2021 r.
15-16.01.2022 r.
29-30.01.2022 r.
12-13.02.2022 r.
Semestr II
Wśród naszych wykładowców są nie tylko pracownicy UW, ale również psychologowie, lekarze i specjaliści związani z takimi instytucjami jak Stowarzyszenie Psychologów Transportu, Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej, Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Infrastruktury, Komenda Stołeczna Policji, Instytut Psychologii Zdrowia, Grupa Image oraz praktycy prowadzący własne pracownie.
[/su_accordion]