Interwencja kryzysowa w praktyce
Celem kursu jest zapoznanie uczestników z założeniami Interwencji Kryzysowej i z definicją kryzysu oraz kształtowanie umiejętności odróżniania kryzysu od stanu spowodowanego innymi czynnikami. Szczególny nacisk zostanie położony na analizę i ocenę stanu osoby w kryzysie oraz na ocenę poziomu zagrożenia dla zdrowia i życia pacjenta (m.in. zagrożenie próbą samobójczą). Celem kursu jest też rozwijanie umiejętności doboru adekwatnych działań w zależności od stanu pacjenta.
Uwaga! Aktualnie nie prowadzimy naboru na kurs.
Zapisy: przez formularz elektroniczny
Najbliższy termin kursu: –
Miejsce: Wydział Psychologii UW
Liczba miejsc ograniczona! (max. 20 osób)
Po wypełnieniu formularza należy uiścić przedpłatę w wysokości 150 zł na konto, która nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w terminie późniejszym niż 14 dni przed rozpoczęciem kursu.
Kurs trwa 2 dni i liczy 18 godzin dydaktycznych (wykład – 6 godzin, ćwiczenia – 12 godzin).
Wykład:
- Wprowadzenie do Interwencji Kryzysowej – definicja i rodzaje kryzysu; definicja, cele, zakres i etapy Interwencji Kryzysowej;
- Analiza i ocena stanu psychicznego osoby w kryzysie;
- Ocena poziomu zagrożenia dla życia (m.in. samobójstwo, zabójstwo/akt przemocy w stosunku do lub ze strony innych osób) i podejmowanie określonych działań w oparciu o stan pacjenta.
Ćwiczenia:
- Rozpoznawanie i odróżnianie kryzysu od stanu spowodowanego innymi czynnikami
- Analiza i ocena stanu psychicznego osoby w kryzysie oraz ocena zagrożenia dla życia w oparciu o prawdziwe przypadki, materiały multimedialne i doświadczenia własne